Program Rozwoju Controllingu

Program Rozwoju Controllingu Finansowego

Czasy nadmiaru to również przeładowanie informacyjne, które dotyczy każdego menedżera. Niezwykle istotny udział ma w tym controlling, który dostarcza informację zarządczą.

Z jednej strony przedsiębiorstwa toną „w morzu danych”, z drugiej strony dostępne są badania, które pokazują, że kierownictwo wciąż podejmuje decyzje na podstawie opinii, a nie na podstawie faktów. I tutaj pojawia się rola controllera finansowego, który odpowiedzialny jest za dostarczanie informacji menedżerom z różnych obszarów przedsiębiorstwa (a jest ich bardzo dużo), a także musi realizować zadanie filtrowania informacji istotnych.

To nie jest jedyna rola controllera, choć nasze doświadczenia pokazują, że „obróbka danych” i raportowanie zajmuje większość czasu pracy na tym stanowisku. Wg ICV (Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów) i IGC (International Group of Controlling) controller powinien wspomagać menedżerów, zarówno dostarczając im potrzebnych informacji, jak również doradzać w podejmowaniu decyzji – być „sumieniem ekonomicznym” i dbać o spójność działań w ramach całego przedsiębiorstwa. A to wymaga czasu i kompetencji, które trudno jest pogodzić jednej osobie w sposób doskonały (wiedza merytoryczna, znajomość narzędzi informatycznych, rozumienie biznesu, komunikacja, przywództwo).

Wg Petera Druckera Nie ma ludzi, którzy są genialni we wszystkim; jest wiele takich prac, do których nie mamy ani talentu, ani kwalifikacji, ani nawet szansy, by uzyskiwać więcej niż mierne wyniki. (…) Na uzupełnienie brakujących umiejętności należy poświęcać możliwie najmniej czasu i wysiłku, skok z poziomu niekompetencji do poziomu średniego wymaga bowiem o wiele więcej energii niż poprawa bardzo dobrych wyników na doskonałe.

pracowniarozwojubiznesu.pl_fotoZastanów się nad swoją przyszłością. Jakie kompetencje posiadasz dzisiaj? Jakie kompetencje posiada Twój zespół? Gdzie chcesz być za rok, dwa, w przyszłości? Podejmij decyzję i „przyłóż dźwignię”. To od Ciebie zależy Twoja przyszłość. To od Ciebie zależy, czy chcesz być najlepszy w narzędziach controllingowych, czy chcesz być ekspertem, menedżerem, biznes partnerem czy liderem. Podejmij decyzję, a potem konsekwentnie ją realizuj. Jeśli potrzebujesz wsparcia i towarzysza w tej podróży, sięgnij po coaching i „włącz swój kompas”.

Połączyliśmy nasze kompetencje z obszarów „miękkich”, takich jak zarządzanie zasobami ludzkimi czy coaching, oraz „twardych”, czyli wiedza merytoryczna, technologie informatyczne, a następnie opracowaliśmy unikalne programy rozwoju controllerów i zespołów controllingowych.

  • Podróż Controllera Finansowego – włącz swój kompas (4 indywidualne sesje coachingu wg standardów ICF – International Coach Federation) Umów się na coaching.
  • Controlling Business Model – (warsztaty z wykorzystaniem koncepcji modeli biznesowych wg Alexandra Osterwaldera – kto jest naszym Klientem, jaką wartość generujemy, jakie mamy zasoby i jak je wykorzystujemy, jakie kompetencje powinien mieć zespół). Zamów warsztaty zamknięte dla Twojego zespołu.
  • Development Center dla Zespołu Controllingu (badamy zarówno kompetencje merytoryczne „twarde” jak i „miękkie”, przygotowujemy rekomendacje rozwoju i szkoleń z unikalnych obszarów – modele biznesowe, komunikatywność, wartość zaufania, itp.). Zamów usługę DC.
  • Unikalny Program Rozwoju Liderów Controllingu (cykl warsztatów: nowoczesny controlling, modele biznesowe, komunikacja, lean w controllingu, fundamenty przywództwa). Zamów warsztaty zamknięte dla Twojego zespołu lub szukaj naszych szkoleń otwartych.