Program Rozwoju Biznesu

Dzisiaj, aby przetrwać i móc się rozwijać, nie wystarczy rozmowa o produktach lub usługach. Rynek został nasycony, dlatego my skupiamy się na rozmowie o modelach biznesowych – o profilu klienta, jego potrzebach, o tym, jak odróżnić się od konkurencji i jak przetrwać w czasie kryzysu. To nie wszystko! Podpowiadamy, jak wykorzystać czas kryzysu dla własnych korzyści, jak realizować założone cele oraz jak obsługiwać klientów w sposób rentowny i opłacalny. Uczymy, jak zwiększyć zaangażowanie pracowników i jak wykorzystać ich potencjał!

Zarządzanie jest jedną z najbardziej zacnych profesji. Żaden inny zawód nie daje tylu możliwości pomagania ludziom w nauce i rozwoju, brania na siebie odpowiedzialności i cieszenia się z tego, że inni uznają nasze osiągnięcia.

C. Christensen

Program Rozwoju Biznesu polega na oddziaływaniu zarówno na część przychodową biznesu, jak i kosztową. Skupia uwagę na firmie „dzisiaj” poprzez poprawę efektywności i otwiera się na „jutro” czyli na innowacje. Zastanów się, gdzie Twoja firma dzisiaj się znajduje, co myślisz o jej przyszłości, w jakiej jesteś sytuacji?

pracowniarozwojubiznesu.pl_foto2

Program rozpoczynamy od warsztatów z modeli biznesowych połączonych z elementami controllingu (krok 1, 2). Podczas warsztatów opisujemy na jednej kartce papieru przedsiębiorstwo (kanwa modelu biznesowego) i wszystkie kluczowe jego elementy (propozycja wartości, segmenty klientów, kanały sprzedaży i relacje, kluczowe zasoby, działania i partnerów). Następnie przekładamy cele i model biznesowy na plany, działania, budżety i mierniki w obszarze zarówno kosztów jak i przychodów.

Na tym możemy zakończyć współpracę pozostawiając Ciebie z profesjonalnym budżetem dopasowanym do modelu biznesowego albo przejść do realizacji (krok 2,3,4). Na wielu studiach MBA uczy się, jak budować strategię, model biznesowy i controlling. W niewielu miejscach przekazuje się wiedzę i dzieli praktyką, jak ją wdrażać. My pomagamy zarówno w budowie lub weryfikacji strategii, jak i w jej wdrażaniu.

Gdy mamy już „naszkicowany” plan gry pomagamy w jego realizacji. Udostępniamy platformę informatyczną do ewidencji danych istotnych z zarządczego punktu widzenia lub opcjonalnie pobieramy te dane np. z księgowości, sprzedaży czy z raportów biura rachunkowego. Udostępniamy następnie gotowe analizy i raporty, a także nagrane szkolenia, aby można było wrócić do wiedzy z warsztatów i wykorzystać ją w dowolnym momencie. W ramach abonamentu premium dajemy wsparcie ekspertów od strategii, controllera finansowego, sprzedaży i zarządzania personelem. Nie musisz zatrudniać ich na cały etat, aby profesjonalnie zarządzać biznesem – wynajmij ich na godziny lub korzystaj w ramach abonamentu premium.

Jesteśmy dostępni również przy interpretacji informacji, weryfikacji planów i budżetów, wspomagamy przy podejmowaniu decyzji będąc „sumieniem ekonomicznym” przedsiębiorstwa.

Pracownia Rozwoju Biznesu towarzyszy zarówno na etapie przygotowania strategii, planu działań, jak i samej realizacji. Oferujemy wsparcie:

  • coacha – który pomaga koncentrować się na sprawach ważnych, a nie tylko pilnych, a następnie pomaga zdiagnozować i wyeliminować wszelkie zagrożenia dla projektu,
  • controllera finansowego – odpowiedzialnego za przygotowanie i interpretację informacji zarządczej,
  • HR menedżera – który pomaga zwiększyć zaangażowanie menadżerów i pracowników, a następnie przeprowadzić ich przez proces zmian,
  • najlepszej w Polsce platformy controllingowej firmy Controlling Systems (EURECA), która może być zainstalowana na serwerze Klienta lub w bezpiecznym data center („chmura prywatna”).

System EURECA dostarcza informację zarządczą niezbędną w procesie podejmowania decyzji. Wspomaga zarówno na etapie planowania, jak i monitorowania realizacji założeń. Jest niezbędna do wyszukiwania szans i eliminacji zagrożeń.

Obraz1

Obraz2

Obraz3

Obraz4

Nie pozwól stanąć swojemu biznesowi w miejscu!

Rozwiń skrzydła, rozwiń biznes
Zapytaj, zamów, zapisz się!